Display holografik (ekrani ne ajer)

Ketu dua tju tregoj ekranin e se ardhmes, ato ekrane pa monitor fare, ku imazhi shihet ne ajer dhe mund te komandohet me prekje + imazh 3d. Shihni kete video te nje paisje te realizuar nga nje grup research dhe do te mendoni qe ato qe po shohim neper filma po kthehen dita dites ne realitet….

httpv://www.youtube.com/watch?v=XOSx7v87JCA

3 thoughts on “Display holografik (ekrani ne ajer)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *