Opera 10 vjen me presto 2.2

Opera vertet qe po na habit,
Nuk ka pak kohe qe ka dale opera 10 (versioni alfa) dhe eshte testuar dhe motorri rendering i ri Opera Presto 2.2.
Nuk mu durua dhe e instalova edhe pse eshte thjesht nje alfa (rasti i pare qe instaloj nje program ne stad alfa)
dhe vertet ngela shume i impresionuar sidomos nga shpejtesia..
E preseris vertet shume shume browser i shpejt.

Developersat e saj normalisht ne kete version alfa nuk thone se kane futur te gjitha opcionet si update automatike , selektoreve API, SVG improvements etj keshtu qe keshillohet te prisni versionin perfundimtar.
Vertet nje eksperienc e re navigimi.
Ne webin ku testohen browserat ka dale me 100% te fuqise, duke e lene firefox versionin e fundit tek 71%
Nuk e besoni?
Provojeni vet tek:
http://acid3.acidtests.org/
PS, dikush ta provoj me internet explorer, jam shume kurioz te di se sa do te arris lol 😀

5 thoughts on “Opera 10 vjen me presto 2.2

  1. Me padurim po pres stable verzionin e opera 10, cdo here kam perdorur operen dhe asnjehere sme ka zhgenjyer si troyanexplorer lol

  2. Edhe pse perdore gjithmone Firefox, me teper me pelqen Opera. Per nga shpejtesia dallodhet edhe per standarte te uebit eshte i pari nga te gjithe browser-et.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *