Konfigurimi i serverit apache tomcat – Video Tutorial

Mirmengjes 😛

U shtua nje video tek seksioni i videotutorialet ne te cilen do te shihni konfigurimin per nje nivel fillestar te serverit apache tomcat 6.
http://albanianwizard.org/videotutorialeshqip/konfigurimi_i_apache_tomcat_shqip.php

Nese do te kemi kohe, kjo video do te pasohet me hardening te serverit, impostime sigurie etj etj.

6 thoughts on “Konfigurimi i serverit apache tomcat – Video Tutorial

 1. Persh Arditi !

  Te falenderoj per tut ne shqip dhe gjithashtu,te inkurajoj (apo sygjeroj,merre si te duash) ta besh me audio tutorialin tend ,sepse nuk dallohen qarte pershkrimet qe ben ne termianl.
  Mendoj se do te ishte akoma me e qarte per fillestaret nje tut me komentin tend (audio).
  Thnx :)

  Biggy.

 2. Pershendetje Biggy,
  realisht nuk duket mire sepse akoma nuk po gjej nje host te hajrit ku te bej upload videot dhe vidjoja te duket ne kualitet te mire, dhe me audio eshte ide e mire qe do e marr paraysh :)
  Per momentin jam ne kerkim te ndonje hosti qe ta mbaj videon ne kualitetin qe eshte, e youtube nuk me lejon video me te gjata se 10 min.

 3. Arditi,nuk e di nese mund te te ndihmoj me hostin tim ne(siteground). Nuk e kam idene se cfare sherbime ofron siteground lidhur me prob tend,por megjithate hidhi nje sy dhe nqs se te hyn ne pune te ndihmoj une (free) :p . Me derg mail.

  Biggy.

 4. Pershendetje, do te thuash qe ke blere nje sherbim hosting dhe tani po kerkon faqe ne html (html nuk eshte gjuhe programimi) dhe faqet ne html jane thjesht faqe ne html lol e jo programe..
  Si fillim te keshilloj te mesosh html\css
  Hidhi nje sy…
  http://www.w3schools.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *