Perqindja e Defacement duhet te bieri ndjeshem | Mbyllet Milw0rm

Disave do u duket lajm i keq, mua jo dhe aq…
Nuk dua te zhvleresoj punen e askujt dhe as te strOke por Milw0rm vitet e fundit kishte marre me verte nje form te shpifur.
Ishte qendra e sKr1pT Kid3Iz per te gjetur exploit te gatshem, e tashme nuk eshte me, per shkak se str0ke nuk ka mundesi per ta mirmbajtur me, e per te kontrolluar exploitet..
Jam i mendimit qe vulnerabilitetet duhet te publikohen por te pakten ti lihet pak kohe te infektuarit qe te bej patch,,, kush e di se sa e sa webe kane pesuar per shkak te exploiteve te milw0rmit..
Gjithsesi, ka webe te tjere dhe packetstormsecurity eshte i ngjashem me te, e keshtu… defacements do te ulen ndjeshem e nga ana tjeter iku nje database shume i mire me source code te vlefshme.
Ka te mirat dhe te keqiat e veta.

6 thoughts on “Perqindja e Defacement duhet te bieri ndjeshem | Mbyllet Milw0rm

 1. Normale milw0rm dhe str0ke po ndihmonin ne shkaterrimin e nje numri te madh faqesh interneti duke u dhene arme te lehta per te kryer kete krim njerezve injorante apo femijve qe i duket vetja hacker.

 2. Une pashe tek mailinglista qe rri str0ke dhe ata qe e kan bere str0ke 😀
  Me sa duket kane pasur nje sulm fload ose me sakt me duket se kane qene nen nje DRDOS, dhe str0ke e ka shfrytezuar edhe per te dhene doreheqjen po tani “thone” qe disa shok i kane ofruar ndihmen per te mirembajtur perseri milw0rmin po aha… faqa eshte perseri e ngadalte.
  Mire, perqindja e defacement do te qendroj konstante edhe per ca kohe.

 3. Eh, normale njehere do e pushojn sulmin Alko…
  Varet pastaj edhe nga zgjuarsia e atyre qe e kan bere sulmin.. Psh, nese kan marre si servera Reflektues (besoj se e di se ç’fare eshte nj DR-DOS) servera te njohur str0ke mund te kete aplikuar filtrat por nese marrim si Reflection routerat core qe e rrethojn dhe serverat qe jane rreth e rrotull atehere serveri VDES.
  Nejse, duhet te jete teme e bukur keshtu qe po e trajtojm edhe kete :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *