Si te konvertojm video me programe falas – Konverto video

Ke nje fail video dhe e hap me kompiuter por e do dhe ne iphone, celular, apo kerkon nje format te veçant per videon tende?
Kjo behet me nje proçes qe quhet “Konvertim Videoje” keshtu qe hapem temen “Si te konvertojm video” falas.
Zgjodha programin me te thjesht dhe te plote per te bere kete pune, gjithashtu programi eshte falas.
Le te shohim se si behet konvertimi i videove.
Ne fillim na duhet programi per te bere diçka te tille, ja ku e keni nje shume te mire, shume te lehte per tu perdorur , FALAS, shume intuitiv dhe me nje game shume te madhe formatesh video qe suporton.
Shkarkojm Programin:
Shkarko Any Video Converter
Mbasi e shkarkojm, instalojm programin dhe jemi gati per ta perdorur.
Klikojm 2 here dhe do te kemi kete pamje perpara:
Si te konvertojm Video Falas
Ja ku eshte pamja qe do kemi perpara, dhe hapat jane:
1) Klikojm ADD VIDEO per te selektuar failin\ videon qe deshirojm te konvertojm
2) Selektojm tek PROFILE (lart ne te djathte) profilin qe deshirojm per konvertim, psh mpg nese duam mpeg, avi , divx, mp4 etj…
3) Klikojm ENCODE dhe presim deri sa te konvertohet faili:
MBAROI :)
Per te tjeret qe kerkojn diçka me profesionale (me i veshtire ne perdorim, por me i personalizueshem) mund te perdorin MediaCoder /kerko ne google per te, eshte falas dhe open-source.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *